O blogu

Wolne frachty to szczęście

Wolne frachty to blog podejmujący tematykę transportową z perspektywy fachowej. Język, w jakim poruszane są tutaj najprzeróżniejsze kwestie związane z branżą nie jest daleki od mowy potocznej. Sposób przekazywania informacji przydatnych w codziennej pracy wszystkich uczestników łańcucha dostaw jest nieskomplikowany i klarowny.

Transport to szczęście. Załadunek to szczęście. Spedycja to szczęście. Logistyka to szczęście. Giełda transportowa to szczęście. Cały rynek TSL to szczęście. Dogłębne badania procesów skojarzeniowych osób parających się branżą TSL dałyby z pewnością wyniki, z których konkluzje można streścić w sposób powyższy.

Każdy element jest ważny. Trzeba pamiętać, że np. bez takich elementów jak giełda transportowa, wolne frachty same w sobie – niegdyś zmora całej branży TSL – nie byłyby dzisiaj szczęściem wszystkich przewoźników, spedytorów i logistyków korzystających z takiego nieodzownego dziś oprogramowania.

Wszyscy tworzą jedność, malując czasem piękny, czasem pokraczny krajobraz europejskiego transportu. Dlatego: transport to szczęście, załadunek to szczęście, spedycja to szczęście, logistyka to szczęście, giełda transportowa to szczęście, cały rynek TSL to szczęście. Oby szczęściem i nieodzownym elementem krajobrazu europejskiego transportu okazał się również blog Wolne frachty.