Jak radzić sobie z największymi problemami i wyzwaniami w branży logistycznej?

Rate this post

Ogólnopolskie Warsztaty LogDays 2017

  1. Różnorodne panele tematyczne
  2. Trendy w branży
  3. Podsumowanie

LogDays 2017

W dniach 24-25 maja 2017 r. w Opalenicy pod Poznaniem odbędą się Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays. Podczas VI edycji spotkania omówione zostaną najgorętsze tematy w branży, a każdy uczestnik stworzy własną, unikatową ścieżkę warsztatów. LogDays to najlepsza możliwość poznania skutecznych strategii logistycznych, które pozwolą na optymalizację całego łańcucha dostaw, okazja do zbudowania trwałych relacji w tym sektorze gospodarki a także wyjątkowa sposobność do przetestowania nowych rozwiązań technologicznych.

Dla kogo dokładnie przeznaczone są warsztaty i dlaczego warto wziąć w nich udział?

  1. Różnorodne panele tematyczne

LogDays to najbardziej warsztatowe wydarzenie dla szefów logistyki w firmach produkcyjnych i handlowych, logistyków zatrudnionych w firmach świadczących usługi logistyczne, dyrektorów operacyjnych, logistyków odpowiedzialnych za obsługę internetowych kanałów sprzedaży oraz szefów centrów i sieci dystrybucyjnych.

Merytoryczne warsztaty odbywają się cyklicznie od 6 lat. W tym roku podczas dwóch dni eventu będzie można wziąć udział w 4 panelach tematycznych:

  • Panel I – Rekrutacyjne Pole Manewru (proces rekrutacji, wyzwania rekrutacyjne szefów logistyki, formalnoprawne aspekty zatrudniania obcokrajowców itp.);
  • Panel II – Środek Ciężkości Logistyki E-Commerce (logistyczna przyszłość w Sieci, crossowanie sprzedaży, tajniki budowania spójnej strategii sprzedaży wielokanałowej, współpraca z zewnętrznym operatorem itp.);
  • Panel III – Karuzela Danych (strategia zarządzania danymi we współpracy z działem IT, Internet Rzeczy itp.);
  • Panel IV – Automatyzacje Małe i Duże (unikatowe i optymalne rozwiązania w zakresie automatyzacji magazynowej, kompleksowa mapa dotacji dla branży logistycznej, bariery inwestycyjne podczas automatyzowania procesów itp.).

Wybór warsztatów należy do uczestników. Logistycy w kilkunastoosobowych grupach przeanalizują i przećwiczą konkretne zagadnienia, wybrane z całego programu.

  1. Trendy w branży

Uczestnicy paneli w tym roku  dowiedzą się jak radzić sobie z największymi problemami i wyzwaniami w 2017 r. Poruszone zostaną przede wszystkim zagadnienia związane z rozszerzaniem rzeczywistości logistycznej i budowaniem strategii zarządzania danymi wykorzystywanymi w logistyce. Uczestnicy dowiedzą się także jak skutecznie radzić sobie na trudnym rynku pracy z brakami kadrowymi i dużą rotacją pracowników. Przekonają się również jak firmy profesjonalnie obsługujące sprzedaż z wielu kanałów usprawniają swoją logistykę oraz nauczą się jak przekładać potrzeby logistyczne na język inwestycji w automatykę.

Program warsztatów powstaje na podstawie wywiadów z logistykami. Wszystkie warsztaty prowadzone będą wyłącznie przez praktyków i rynkowych ekspertów. Co ważne, część warsztatów poprowadzą sami szefowie logistyki, którzy zrealizowali ciekawe projekty i chcą się podzielić swoim doświadczeniem. Oprócz tego odbędą się praktyczne pokazy najnowocześniejszych technologii, podczas których będzie można przetestować wyjątkowe rozwiązania. W tej edycji będzie można skorzystać także z oficjalnej aplikacji networkingowej (na tablet lub telefon). Dzięki niej można umówić się na indywidualne spotkania z wybranymi osobowościami z branży logistycznej.

Organizatorem warsztatów jest czasopismo menagerów łańcucha dostaw – „Logistyka a Jakość”. Wśród partnerów merytorycznych znaleźli się m.in.: Polska Izba Spedycji i Logistyki, Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki.

  1. Podsumowanie

LogDays 2017 to jeden z ważniejszych eventów logistycznych w tym roku. To platforma wymiany doświadczeń pomiędzy szefami logistyki oraz miejsce spotkania z partnerami biznesowymi. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów odpowiedzialnych za logistykę i łańcuch dostaw oraz wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności zarządzania tym łańcuchem. Z roku na roku warsztaty przyciągają coraz większe grono zainteresowanych.

Informacja za: www.logdays.pl, www.warsztaty-magazynowe.pl, www.nm.pl, www.magazyn-tis.pl, www.czasopismologistyka.pl