Zamówienie na transport morski przez Internet

1/5 - (1 vote)

kontner morski-statekZamówienie na transport morski przez Internet

Transport morski jest bardzo popularnym, bezpiecznym oraz najbardziej ekonomicznym sposobem transportu. Umożliwia on przewóz prawie każdego rodzaju ładunku, bez względu na jego rodzaj, ilość oraz gabaryty. Nic zatem dziwnego, że gro osób interesuje się nie tylko realizacją dużych zamówień (transport pełnokontenerowy), ale także eksportem i importem tzw. drobnicy morskiej (kilku palet lub jednej paczki). Jednakże zlecenie takiego transportu dla wielu z nich wydaje się procesem szalenie trudnym i czasochłonnym.

Schemat ten obala portal statkiem.pl, który umożliwia zarówno transport małej ilości towarów, a także ładunków całokontenerowych. Serwis oferuje natychmiastową wycenę transportu, przewidziany czas jego realizacji, złożenie zamówienia przez Internet, odbiór i ubezpieczenie przesyłki, a także odprawę celną i kontrolę dokumentów. Dzięki temu rozwiązaniu uproszczona zostaje cała procedura zlecenia, która teraz sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Jakie jeszcze korzyści daje ten nowoczesny program?

 

Dla kogo jest serwis?

Serwis statkiem.pl realizuje transport morski między Polską a najważniejszymi na świecie portami (świadczy usługi spedycji morskiej do 340 portów), przy wykorzystaniu ustandaryzowanych kontenerów, zapewniających pełną ochronę towarów. Przesyłka morska może być nadana zarówno przez firmę regularnie zajmującą się handlem międzynarodowym, jak również przez osoby stawiające dopiero swoje pierwsze kroki w wymianie towarów. Nie ma też znaczenia czy będzie to transport ładunków na poziomie kilkunastu ton i kilkudziesięciu metrów sześciennych (FCL – Full Container Loading), czy też zaledwie jeden mały karton (LCL – Less Container Loading).

Uwaga!!! Poprzez serwis nie można zlecić transportu ładunków niebezpiecznych typu ADR / IMO. Firma nie realizuje też transportu specjalistycznego, czyli w kontenerach typu reefer, open top, flat track.

 

Zalety programu

Terminale kontenerowe firmy znajdują się w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Poznaniu, co pozwala na optymalne zarządzanie przepływem towarów. Klienci portalu mają do wyboru samodzielną dostawę do jednego z magazynów lub zlecenie firmie transportu krajowego (statkiem.pl posiada licencje na świadczenie usług transportowych oraz ma podpisane umowy z największymi przewoźnikami krajowymi i zagranicznymi).

Dużym atutem tego przedsiębiorstwa jest także posiadany magazyn celny, który przyspiesza procedurę przy przesyłkach importowych. Można w nim dokonać rewizji towaru oraz sprawdzić kompletność zamówienia przed wysłaniem zgłoszenia do urzędu celnego.

Własny skład celny pozwala z kolei skutecznie odroczyć płatność podatku VAT, w sytuacji gdy sprowadzono większą ilość dóbr z zamiarem dystrybucji w dłuższym okresie czasu. Skład celny umożliwia również przeniesienie praw do towaru na rzecz innych podmiotów lub też dokonania kontroli jakości towaru bez uiszczania opłat celnych. Może on zostać wykorzystany także w przypadku przedłużającej się odprawy celnej.

Za dodatkową opłatą serwis świadczy również usługi door-to-door, czyli dostawę z portu w kraju nadania do drzwi odbiorcy w Polsce lub za granicą.

 

Jak to działa?

Na stronie głównej statkiem.pl należy wypełnić krótki formularz. Program umożliwia po kilkunastu sekundach szybką wycenę całości kosztów już na etapie zamówienia on-line. W formularzu należy podać dane firmy, która jest zleceniodawcą (płatnikiem za usługę) oraz dane dostawcy towaru (nazwa firmy w kraju załadunku). Można również zaznaczyć usługi dodatkowe, takie jak: dodatkowe ubezpieczenie, odprawę celną oraz dostawę do drzwi.

Po otrzymaniu zlecenia pracownik serwisu kontaktuje się telefonicznie aby uzgodnić szczegóły realizacji transportu. Klient otrzymuje następnie adres terminalu oraz unikalny numer bookingu, który umożliwi dostawcy złożenie towaru we wskazanym magazynie armatora. Dostarczona przesyłka musi spełniać wszystkie warunki niezbędne do wywozu towaru z danego kraju. Po otrzymaniu towaru spełniającego warunki przesyłka jest pakowana do kontenera morskiego a następnie na statek. Czas transportu morskiego wynosi w zależności od portu docelowego od 2 do 6 tygodni. W porcie docelowym następuje rozładunek kontenera. Towar jest przewożony do wybranego w zleceniu terminalu. Odbioru przesyłki może dokonać odbiorca lub upoważniony przez niego spedytor. Faktura za całą usługę transportu morskiego zostaje wystawiona w dniu dotarcia towaru do jednego z magazynów.

 

Podsumowując

Transport morski jest chętnie wybieranym sposobem przewożenia ładunków i to z wielu powodów. Do najważniejszych z nich należy: tańszy koszt przewozu w porównaniu do innych gałęzi transportu, duża pojemność statków, bezpieczeństwo (najniższe ryzyko uszkodzeń i zagrożeń) oraz możliwość bezpośredniej dostawy w najodleglejsze rejony świata.

Serwis statkiem.pl ma za zadanie umożliwienie małym i średnim przedsiębiorcom korzystanie z profesjonalnych narzędzi gwarantujących realizację transportu morskiego bez względu na ilość towaru i to w atrakcyjnej cenie. Platforma ta będzie też atrakcyjna dla dużych firm, którym wycena frachtu morskiego zajmuje wiele czasu i jest nieprzejrzysta. Program daje zatem wszystkim przedsiębiorcom możliwość dostosowania dostaw do stanów magazynowych, sytuacji rynkowej, jak i optymalizacji samych kosztów transportowych. Usługa realizowana jest od właściwego terminala krajowego do najbliższego (ze względu na adres odbiorcy) terminala w porcie przeznaczenia lub bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy.