Warsztaty i międzynarodowe zawody w zarządzaniu łańcuchem dostaw

Rate this post

Warsztaty i międzynarodowe zawody w zarządzaniu łańcuchem dostaw The Fresh Connection Open Competition 2015

most (4)

Zarządzanie łańcuchem dostaw to temat niezwykle istotny. Osoby, które zajmują się tym na co dzień muszą posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale także powinny ukształtować swoją postawę w ten sposób aby ich praca była bardziej efektywna oraz wypracować taką kulturę współpracy, której pozytywne efekty będą widoczne przez lata. Właśnie to ma na celu udział w The Fresh Connection Open Competition – warsztatach i międzynarodowych zawodach w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Uczestnictwo w zawodach to jednocześnie nauka, doświadczenie i duże wyzwanie. Dlaczego jeszcze warto wziąć w nich udział?

 

Zajęcia stacjonarne i praca z symulatorem online

Open Competition to po pierwsze dwudniowe warsztaty stacjonarne, na których wykorzystuje się zaawansowany symulator przedsiębiorstwa produkcyjnego The Fresh Connection (TFC). Jest to narzędzie, które można dostosować do celów edukacyjnych w wielu miejscach w łańcuchu wartości. Następnie uczestnicy otrzymują sześciotygodniowy dostęp do symulatora online. W tym czasie pracują oni w środowisku zbliżonym do rzeczywistego, a poprzez różne działania operacyjne ćwiczą swoje umiejętności związane z ustaleniem, planowaniem i wdrażaniem nowych strategii w firmie.

Uczestnicy pracują w zespołach czteroosobowych i reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu. Uczestnicy otrzymują na bieżąco wszelkie informacje zwrotne od profesjonalnych trenerów prowadzących symulację podczas warsztatu. Symulacja pokazuje jak małymi decyzjami budowana jest wartość dodana dla firmy. Między rundami symulacji uczestnicy analizują otrzymane wyniki oraz mają czas na przygotowanie nowej koncepcji działań.

 

Międzynarodowa rywalizacja

W symulacji i podejmowaniu wyzwań w tym samym czasie uczestniczy ponad 300 zespołów z całego świata. Współzawodniczą one ze sobą na poziomie międzynarodowym. Jest to doskonała okazja do nauki przez doświadczenie i porównanie swoich umiejętności z najlepszymi na świecie.

Tematem tegorocznej edycji będzie optymalizacja struktury sieci dystrybucji i strategii dystrybucji. Jeden zespół z Polski weźmie udział w finale The Global Challenge World Champion w Amsterdamie, który odbędzie się we wrześniu 2015 roku.

Organizatorem zawodów w Polsce jest firma MPM Productivity Management.

 

Korzyści z warsztatów

Dzięki tego typu warsztatom uczestnicy uczą się umiejętności pracy zespołowej, myślenia strategicznego i analitycznego oraz zrozumienia co jest ważne dla klienta i jak to oddziałuje na finanse całej firmy. Podczas symulacji uczestnicy muszą podejmować decyzje, które są tożsame z sytuacjami, z którymi spotykają się w codziennej pracy. Zajęcia te angażują uczestników w podejmowanie ważnych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania relacjami z rynkiem i dostawcami. Uczą się dzięki temu rozumienia, że współpraca i połączenia pomiędzy poszczególnymi funkcjami są kluczowymi elementami w zarządzaniu łańcuchem dostaw i przynoszą sukces całemu przedsiębiorstwu.

Uczestnictwo w Open Competiton w 70% kształtuje postawy odpowiedzialne za efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw, w 20% ćwiczy umiejętności związane z pracą w łańcuchu wartości i w 10% dostarcza wiedzy na temat zarządzania.

 

Jak dołączyć do zawodów?

Aby przystąpić do The Fresh Connection Open Competition można wziąć udział w pięciu rundach rozgrywek podczas warsztatów stacjonarnych, które odbędą się w marcu 2015 roku w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Wszystkie zespoły, które osiągną pozytywny zwrot z inwestycji (powyżej „0%”) w czasie tych warsztatów (w dowolnej z rund) bezpośrednio kwalifikują się do drugiego etapu – Global Challenge.

W przypadku, gdy firma nie może uczestniczyć w warsztatach, można przystąpić do kwalifikacji online – gry zdalnej (trzy rundy rozgrywek), która będzie dostępna w wyznaczonym czasie w marcu i kwietniu. Uczestników obowiązują te same zasady, jak w przypadku warsztatów stacjonarnych.

Cena zgłoszenia jednego uczestnika to koszt 2350 PLN (do końca lutego) i 2600 PLN po tym terminie.

Wszystkie zespoły, które nie osiągną zwrotu z inwestycji będą miały możliwość udziału w etapie drugiej szansy. 20% najlepszych drużyn z etapu drugiej szansy przejdzie również do Global Challenge. Pod koniec kwietnia 2015 roku zakwalifikowane zespoły przez sześc tygodni będą brały udział w kolejnych trzech rundach symulacji. Będą konkurować z najlepszymi międzynarodowymi zespołami zarządzania łańcuchem wartości.

 

Atrakcyjne nagrody

Zwycięski zespół z Polski, który będzie reprezentował nasz kraj podczas finału w Amsterdamie otrzyma wyjątkową nagrodę. Będzie to sześciodniowy warsztat scSynergy 2015 dla zespołu oraz kolegów z firmy, oparty o symulator The Fresh Connection. Wartość tej nagrody to 60 tysięcy złotych. Termin ogłoszenia wyników nastąpi 08 czerwca 2015.

W światowym finale, który odbędzie się 25 września 2015 roku zwycięska drużyna otrzyma bezpłatny tygodniowy kurs na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.

W tym roku w Polsce zawody odbędą się po raz drugi, na świecie po raz piaty. Ubiegłoroczną edycję wygrała polska firma SPX Flow Technology Poland z Bydgoszczy, co stanowi niebagatelny prestiż na arenie międzynarodowej.

 

Podsumowując

Udział w The Fresh Connection Open Competition motywuje zespół do planowania swoich działań, systematycznej pracy, pro-aktywnego działania, poszukiwania rozwiązań oraz determinacji w osiąganiu najlepszych wyników. Warsztaty pozwalają też na patrzenie „dalekosiężne” za sprawą kompromisów, a nie tylko dbanie o interesy jednego działu. Dodatkowo w zawodach można zdobyć atrakcyjne nagrody, dlatego warto wziąć w nich udział.

Informacja za: www.mpm24.com