Multimodal Europe 2015 – trendy i wyzwania dla transportu multimodalnego

Rate this post

Multimodal Europe 2015 to międzynarodowa konferencja, której celem jest zaprezentowanie europejskich i globalnych rozwiązań transportowo-logistycznych oferowanych na rynku przewozów intermodalnych. Skierowana jest ona do menedżerów łańcucha dostaw w firmach produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych, operatorów logistycznych zainteresowanych transportem kolejowym, morskim i lotniczym oraz menedżerów firm transportu drogowego. Spotkanie odbędzie się 19.03.2015 roku w Warszawie. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Multimodal konferencja

Alternatywne sposoby transportu towarów

Transport multimodalny to ważna część sektora transportowego i całej gospodarki. Jeszcze do niedawna gro właścicieli firm transportu drogowego nie wyobrażało sobie innego sposobu przewożenia ładunków niż transport drogowy. Dziś niekorzystna sytuacja na rynku (przede wszystkim utrudnienia w transporcie międzynarodowym, problemy legislacyjne i brak kierowców) zmusza ich do poszukiwania alternatywnych sposobów transportu towarów. Z drugiej strony Polska ze względu na swoje centralne położenie w Europie postrzegana jest jako sprawny i tani punkt przerzutowy. Coraz większego znaczenia nabiera zatem sprawny system transportu multimodalnego. Rzesze inwestorów zagranicznych poszukuje firm logistycznych i transportowych zdolnych do organizowania przewozów intermodalnych, dlatego też temat ten jest tak ważny.

Konferencja Multimodal Europe 2015 poświęcona jest właśnie wyzwaniom stojącym przed tą gałęzią transportu. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną różne rozwiązania transportowo-logistyczne oraz szanse dla przewozów kontenerowych i intermodalnych, których zainteresowanie inwestycyjne nie słabnie. W programie znajdzie się też omówienie potencjału cargo lotniczego, który ma szansę zdobyć wiodącą rolę w naszym regionie.

 

Program konferencji

Program konferencji oparty zostanie o trzy filary łańcucha dostaw. Będą to: globalne szlaki transportowe, europejskie trasy logistyczne – kolejowe i drogowe oraz cargo lotnicze. Podczas spotkania omówione zostaną ważne tematy m.in.: czy operatorzy logistyczni są gotowi na przeniesienie części łańcucha dostaw na kolej?, jakie są skutki cenowe nowej polityki siarkowej dla sektora logistyki?, jakie są możliwości organizowania transportu kolejowego wewnątrz kraju?, zmiany prawne w zakresie przewozów morskich, niemiecka ustawa o płacy minimalnej, odpowiedzialność przewoźnika intermodalnego, usługi logistyczne łączące transport drogowy, kolejowy i morski, kierunek na rozwój czy stagnacja w cargo lotniczym? itp.

Po prezentacji odbędzie się debata, w której przewidziano tematy związane z przewozami kolejowymi naczep (dostęp do naczep, rozwój połączeń intermodalnych, konkurencyjność transportu intermodalnego w stosunku do drogowego i wpływ na środowisko) oraz cargo lotniczym (kooperacja czy konkurencja pomiędzy przewoźnikami, jakie są możliwości cargo lotniczego Polska- świat, plany inwestycyjne polskich portów lotniczych).

Uczestnicy będą mogli także odwiedzić stoiska partnerów i zapoznać się z ich ciekawą ofertą produktów oraz usług. Będzie to czas na odbycie wielu interesujących rozmów oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych.

Organizatorami konferencji są EuroLogistics, Polska Truck&Business i Logistyka Produkcji. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. etransport.pl, espedytor.pl, 4Trucks.pl, egospodarka.pl. Partnerami akcji jest m.in. Hafen Hamburg Marketing, ERS Railways, DLS, Lot Cargo, Raben, czy DBK Group. Udział w wydarzeniu jest płatny.

 

Podsumowując

Multimodal Europe 2015 to spotkanie utrzymane w tematyce transportowo-logistycznej. Na konferencji będzie można wysłuchać wybitnych prelegentów z Polski i innych krajów oraz spotkać ludzi, którzy od lat działają w branży TSL i dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w poszczególnych biznesach logistycznych. W tym roku będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia. W ubiegłym roku konferencja przyciągnęła blisko 300 menedżerów łańcucha dostaw, co świadczy o jej prestiżu.

 

Informacja za www.eurologistics.pl, www.log24.pl