Największe targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów

Rate this post

Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars to niepowtarzalne i zakrojone na ogromną skalę wydarzenie branżowe. Jest to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna 14 już edycja odbyła się w dniach 5-7 września na warszawskim Lotnisku Bemowo i przyciągnęła rzecze wystawców, dostawców, klientów, kontrahentów, gości targowych oraz media. Oprócz tego widzowie mogli wziąć udział w największym święcie motoryzacji Inter Cars Motor Show i pobić rekord Guinessa.

targi

 

Targi z najdłuższą historią na rynku

Targi Inter Cars to wyjątkowa okazja by zapoznać się z szeroką ofertą części zamiennych, narzędzi i urządzeń warsztatowych. Impreza organizowana jest cyklicznie przez firmę Inter Cars SA od 2000 roku. Firma Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. W ofercie spółki znajduje się także wyposażenie warsztatowe, sprzedaż legendarnych marek motocykli, produkcja przyczep i naczep oraz regeneracja części samochodowych. Spółka jest również właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów. Firma posiada153 filie w Polsce oraz 106 oddziałów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Organizowane przez Inter Cars SA Targi mają już najdłuższą historię wśród tego typu spotkań na polskim rynku motoryzacyjnym. Początkowo targi organizowane były na terenie Centrum Logistycznego Inter Cars SA w Cząstkowie Mazowieckim, następnie na lotnisku w Modlinie, by ostatecznie trafić do stolicy na Lotnisko Bemowo. Wydarzenie to uważane jest przez specjalistów z branży za największą i najbardziej profesjonalnie przygotowaną imprezę roku. Udział w targach to niepowtarzalna szansa, żeby zdobyć rynkową przewagę poprzez kontakt z nowościami produktowymi oraz rozwiązaniami technologicznymi. Jednocześnie targi te to także szereg atrakcji, promocji, nagród i szkoleń przygotowanych specjalnie dla gości.

W tym roku oprócz Inter Cars SA swoje produkty zaprezentowało blisko 200 innych wystawców. Hale ekspozycyjne zajęły ponad 35000 m² powierzchni. Poza strefą dla samochodów osobowych, wyznaczona została również Strefa Ciężka i Strefa Warsztatowa. Dla gości został przygotowany także wewnętrzny camping „Inter Camp” z całodobową ochroną i pełną obsługą sanitarną. Z kolei specjalnie dla przedstawicieli mediów branżowych zarząd Inter Cars SA zorganizował konferencję prasową, która była doskonałą okazją do zdobycia szczegółowej wiedzy na interesujące dziennikarzy tematy.

 

Na teren imprezy wstęp miały jedynie osoby z targowymi zaproszeniami.

 

Inter Cars Motor Show

Targi Inter Cars to nie tylko biznesowa strona motoryzacyjnego świata. Równolegle z targami odbyła się także impreza masowa Inter Cars Motor Show (show dzienny i nocny), która łączy pasję i zamiłowanie do motorsportu. Goście tego wydarzenia mogli podziwiać mistrzów driftingu, potężne dragstery (pokaz samochodów o ognistym przyspieszeniu) oraz popisy najlepszych kierowców rajdowych. W imprezie wzięły udział wielkie gwiazdy świata motoryzacji i sportu (wśród nich m.in. Krzysztof Chłowczyc, Leszek Kuzaj, Michał Kościuszko, Jerzy Dudek). Nie zabrakło także atrakcji dla fanów jednośladów, którzy mogli podziwiać podniebne akrobacje światowych sław Freestyle Motocross oraz popisy Stunterów (motocykliści pędzący wewnątrz stalowej kuli). Wszystko to wzbogacone było o efekty pirotechniczne, pokazy kaskaderskie, ogniste atrakcje oraz dynamiczną muzykę.

 

Sobotnią imprezę zakończyło bicie Rekordu Guinnessa w paleniu gumy przez jak największą liczbę samochodów jednocześnie (do bicia rekordu ustawiły się 74 samochody). Historyczne wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem. Dotychczasowy rekord należał do Australijczyków, którzy zdołali zebrać 68 samochodów.

 

Podsumowując

Targi Inter Cars SA to zakrojone na wielką skalę wydarzenie motoryzacyjne. Impreza z roku na rok systematycznie powiększa się, zyskując również na rozgłosie i prestiżu. W ostatnich latach na targach regularnie pojawia się kilkadziesiąt tysięcy osób. Z kolei Inter Cars Motor Show to show dla wszystkich miłośników motoryzacji i nie tylko, gwarantujące ogromną dawkę adrenaliny oraz niezapomnianych, motoryzacyjnych wrażeń. To jedyna tego typu impreza w Polsce. Kolejna edycja już za rok.

 

Informacja za www.intercars.com.pl