Najważniejsze wydarzenie na polskim rynku logistycznym

2.7/5 - (3 votes)

Innowacje i Strategie Win-Win w Logistyce, Transporcie i Produkcji to największa i najważniejsza konferencja dla branży TSL. Skierowana jest ona do menedżerów poszukujących inspiracji w przeprojektowywaniu łańcuchów dostaw w organizacjach oraz dla tych, którzy poszukują doskonałości w zarządzaniu łańcuchami dostaw. X już edycja konferencji odbędzie się 16.09.2014 roku w Warszawie w hotelu Sound Garden. Z jakich szczególnych względów warto wziąć w niej udział?

rynek logistyczny

Co ma na celu konferencja?

Wydawnictwo Eurologistics cyklicznie od 10 lat organizuje bezpłatną konferencję, której zadaniem jest inspirowanie, mobilizowanie i przygotowywanie menedżerów reprezentujących działy logistyki i transportu do wyścigu w XXI w., w którym o sukcesie wielu przedsiębiorstw decydują innowacje. Innowacyjność rozwiązań w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw to szansa na uzyskanie przewagi rynkowej i osiągniecie lepszych wyników finansowych. Spotkanie co roku przyciąga przedstawicieli wszystkich ważniejszych branż, którzy prezentują swoje produkty oraz usługi dla sektora TSL. Zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 400 uczestników. W tym roku konferencja także budzi ogromne zainteresowanie; świadczy o tym ilość rejestracji uczestników.

 

Program spotkania

Podczas tegorocznej edycji wystąpi wielu prelegentów, którzy zaprezentują swoje programy. Wśród omawianych tytułów są: Innowacja genetycznie modyfikowana. Jak rozpocząć naukę latania zanim wyrosną ci skrzydła (firma Quantum Software), Logistycznie Tour the Polotne (firma Geodis), TMS na usługach logistyki. Optymalizacja procesów transportowych – takie proste, choć tak skomplikowane (firma InterLAN), Zaufanie jest dobre – kontrola jest lepsza! Czyli w jaki sposób podnieść bezpieczeństwo przewożonych ładunków (firma TimoCom), Jak wykorzystać system aby powiązać proces produkcji ze zleceniem Klienta (firma Amur), Wpływ forecastu i planowania na jakość usług transportowych. Innowacyjne zarządzanie na przykładzie globalnego projektu logistycznego (firma Velux), Innowacje we wdrożeniach systemów klasy WMS (firma Data Consult), Elastyczność w łańcuchu dostaw – czy warto wykorzystać wynajem naczep w firmach produkcyjnych, handlowych i transportowych (firma ICTS), The Fresh Connection – budowanie strategii w łańcuchu dostaw – jak robią to najlepsi (firma MPM Productivity Management), Zintegrowany system bezpieczeństwa transportu oparty na zarządzaniu wiedzą. Czy w transporcie można trafnie przewidzieć straty i skutecznie im przeciwdziałać (firma GPSeal), Polityka firmy w zakresie zapobiegania stratom w łańcuchu dostaw. Jak budować wspólną politykę pomiędzy produkcją, dystrybucją a siecią handlową (firma TESCO), Wpływ współpracy między działem handlowym i działem operacyjnym na wzrost dynamiki sprzedaży oraz koszty logistyki (firma NUTRICIA Polska), Efektywne składowanie i kompletacja części zamiennych – automatyczny magazyn typu highbay ze strefą kompletacji (firma Miebach), Skazani na nieprzewidywalność – czyli innowacyjne modele współpracy przewoźnik – zleceniodawca. Jak okiełznać nieplanowane czynniki kosztowe w kontraktach transportowych (firma MDRK), Czy Klient powinien się martwić? Jakie czynniki zahamują rozwój i konkurencyjność polskiego transportu (Transport i Logistyka Polska).

 

Patronami medialnymi są: Logistyka.net.pl, eTransport.pl, Gospodarka.pl, portallogistyczny.com, log24.pl, FlotaAutoBiznes, PolskaTruck&Business, Logistyka Produkcji.

 

Podsumowując

Konferencja Innowacje i Strategie Win-Win w Logistyce, Transporcie i Produkcji to jedna z największych konferencji pod względem firm, które prezentują swoje najnowsze produkty oraz usługi. Przeznaczona jest ona dla menagerów łańcucha dostaw z firm produkcyjnych, dystrybucyjnych, handlowych, przedstawicieli operatorów logistycznych i firm transportowych oraz dostawców produktów i usług dla branży transportowej. Na tym wyjątkowym spotkaniu poruszane będą najważniejsze kwestie dotyczące sektora TSL. Udział w wydarzeniu stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami dla całej branży.