Karty paliwowe – nie tylko dla paliwa

Rate this post

karty-serwisJak wybrać karty paliwowo-serwisowe, np.  na wypadek awarii?

Karty paliwowe miały służyć stricte do płacenia należności za paliwo. Okazało się jednak, że są przydatne również w innym zakresie. Dlatego dzisiaj można m.in. zapłacić nimi za naprawę samochodu, autostrady, czy też podatek VAT.

Dlaczego karty paliwowe są genialnym rozwiązaniem dla firm? Przede wszystkim dzięki temu, że umożliwiają one konfigurowanie transakcji na bieżąco online 24 godziny na dobę. Profil w sieci pomaga zarządzać płatnościami i je kontrolować. Raporty i faktury dostępne są również w każdym momencie dnia i nocy.

Karty paliwowo-serwisowe

Szczególnie warto zwrócić uwagę na karty paliwowo-serwisowe, ponieważ oprócz podstawowych zalet, takich jak zbiorcze faktury, czy też narzędzia online, pozwalają one na uiszczanie należności za większość usług serwisowych. Eminentami takich kart są np. UTA http://www.uta.pl/ i DKV http://www.dkv-euroservice.com/. Mają oni podpisane umowy z sieciami markowych punktów warsztatowych, myjniami, serwisami ogumienia itp. Dzięki temu użytkownicy tych kart mogą liczyć na zniżki.

Dodatkowe zalety

Wymienieni wyżej eminenci kart paliwowych oferują pomoc w razie awarii pojazdu w każdym miejscu Europy, ponieważ mają podpisane umowy z ponad tysiącem firm na Starym Kontynencie. To samo tyczy się przykładowo serwisów oponiarskich. Pomoc i specjalne warunki rabatowe – na to mogą liczyć klienci.

Jak wybrać kartę paliwową?

  • Przede wszystkim bezpieczeństwo. Sprawdź zatem czy eminent gwarantuje, że niesankcjonowane pobieranie paliwa nie będzie możliwe. Kod PIN to trochę za mało. Wybierz eminentów, których systemy działają online oraz takich, którzy mają programy alarmowe. Taki program powiadomi cię, kiedy na przykład zrealizowane zostaną więcej niż dwie transakcje na jednej stacji, czy też paliwo zostanie zatankowane więcej niż 3 razy w ciągu doby.
  • Po drugie poproś o wzory faktur, które będziesz otrzymywać od eminenta. Zwróć uwagę na to czy czytając fakturę możesz przykładowo określić cenę za litr paliwa w lokalnej walucie, czy stosowany jest kurs komercyjny walut, czy ten z banków narodowych, czy kurs przeliczony jest na dzień wystawienia faktury czy też może na dzień transakcji.
  • Po trzecie dokładnie przeczytaj umowę, punkt po punkcie, szczególną uwagę zwracając na te, dotyczące kosztów dodatkowych, innych np.: wyrobienia i obsługi kart, blokowania ich i odblokowywania itd.
  • Po czwarte: diabeł tkwi w szczegółach. Zapytaj więc eminenta, czy jego strona internetowa pozwala na sprawdzenie ceny paliwa na stacji przed zatankowaniem oraz czy służy pomocą 24h na dobę.