Firma transportowa – długoterminowy kontrakt

3/5 - (1 vote)

Stała współpraca ze zleceniodawcą może być dla firmy transportowej czystym zyskiem (zarówno czasu, pieniędzy, jak i energii). Dlaczego? Ponieważ kontrakt przynosi jej pewne ładunki, konkretne terminy załadunku i rozładunku, a także zmniejsza ryzyko biznesowe dla obu stron.  Zleceniodawca ma zapewnioną natomiast stałą obsługę. Szczególnie ważne może to się okazać wtedy, gdy planuje on otwarcie nowej linii produkcyjnej lub podbicie nowych rynków.

Przy podpisywaniu współpracy (w celu jej znalezienia możne zostać wykorzystana platforma przetargowa) pamiętajmy, by w umowie znalazł się odpowiednie zapisy. Muszą one zabezpieczać obie strony przed zmianami rynkowymi. Trudno bowiem przewidzieć jak zmieni się, przykładowo, popyt.

Firma transportowa daje zleceniodawcy nie tylko swoje auta, ale również ogromną wiedzę i doświadczenie, które wpływają na wzrost efektywności procesów logistycznych oraz znaczną poprawę ich jakości. W związku z tym, iż „docieranie się” obu stron trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, dobrze jest, aby umowa była podpisana co najmniej na rok. Wartość takiej współpracy z pewnością doceni każda firma transportowa, która w ostatnim czasie miała chociaż najmniejsze problemy z odnalezieniem ładunków na pochłoniętym kryzysem rynku.