Bezpieczna giełda transportowa- poradnik i opinie.

Rate this post

the-lock-Chcesz zacząć użytkować giełdę transportową?

Sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę

W dzisiejszym świecie internetowe giełdy transportowe są nieodzownym narzędziem w codziennej dyspozycji. Znalezienie w nich ładunku, bądź pustej przestrzeni ładunkowej jest szybkie i nieskomplikowane. Jednak giełd transportowych w Europie jest ponad 100. Którą więc wybrać? Porównując oferty różnych firm warto przede wszystkim wziąć pod uwagę standardy bezpieczeństwa.

Jasne zasady to podstawa
Prowadzisz biznes transportowy w oparciu o giełdę transportową? Bezpieczeństwo jest w tym wypadku najważniejsze. Przecież często przekazujesz przez nią poufne dane i informacje. Kiedy giełda jest bezpieczna? Przede wszystkim wtedy, gdy na samym początku bardzo starannie weryfikuje wszystkie zgłaszające się przedsiębiorstwa. Bezpieczna giełda to taka, która stale za pomocą odpowiednich algorytmów filtruje zaburzenia w zachowaniach użytkowników.

Tylko autoryzowani użytkownicy
Równie ważne jest bezpieczeństwo informatyczne. Hasło do programu może zostać podpatrzone i użyte przez niepowołane osoby, dlatego też warto wybrać giełdę transportową, która pozwala na dostęp tylko przy użyciu indywidualnego klucza bezpieczeństwa. Autoryzowanie użytkowników pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości i reagować na nie. Dostawca giełdy musi zadbać o odpowiednio wysoki (a najlepiej o najwyższy) poziom wykorzystywanych technologii informatycznych.

Więcej pracowników to większe bezpieczeństwo

Dowiedz się, ile osób zatrudnionych u danego dostawcy, jest odpowiedzialnych za kwestie bezpieczeństwa. Niewiele firm może sobie pozwolić na kilkunastu, a co dopiero na kilkudziesięciu pracowników oddelegowanych do kwestii bezpieczeństwa! Bezpieczna giełda transportowa zadba również o przygotowanie dla ciebie specjalnych wskazówek i materiałów, które pomogą ci w codziennej pracy.

Nowe technologie

Warto również zwrócić uwagę na to, czy firma inwestuje w nowe produkty. Przykładowo, kilka miesięcy temu TimoCom (www.timocom.pl) wypuścił na rynek nową mapę. Pozwala ona monitorować w jednym miejscu pojazdy wyposażone w systemy telematyczne różnych dostawców. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo kierowców, pojazdów i towarów jednocześnie.