Transport irlandzki o niebo bezpieczniejszy

Rate this post

Jak wynika ze statystyk, irlandzki transport jest wielokrotnie bardziej bezpieczny niż polski. Wynika to z sytuacji na rodzimych drogach. W trakcie długiego weekendu majowego zginęło na polskich drogach 65 osób. W Irlandii natomiast o 4 więcej, ale… w przeciągu roku, konkretnie od maja zeszłego roku do maja roku bieżącego.

Oznacza to, że transport na Zielonej Wyspie transport jest po prostu o niebo bezpieczniejszy. Sytuacja na polskich drogach nie napawa optymizmem irlandzkiego wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych. Eamon Gilmore poinformował swoich rodaków – kibiców wybierających z okazji EURO 2012 do Polski – o fatalnym stanie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Polityk przyznał publicznie, że w Polsce na drogach ginie podczas weekendu tyle osób, co w Irlandii przez cały rok, więc trzeba uważać. Jak sprawić, żeby polski transport był nawet nie tak bezpieczny, jak transport irlandzki, ale chociaż nieco bezpieczniejszy? Na pewno nie pomoże obrażanie się na irlandzkiego polityka, ale wzięcie sprawy we własne ręce i wytężona praca na rzecz poprawy sytuacji na rodzimych drogich.