Euro 2012: transport samochodowy na dobrej drodze…

Rate this post

Euro 2012Wszystko wskazuje na to, że transport samochodowy już przed Euro 2012 będzie w Polsce praktykowany na nawierzchni spełniającej najwyższe standardy. Drogowcy najwyraźniej poczuli społeczno-polityczną presję (która przełożyła się na twarde zarządzenia poszczególnych firm budujących drogi) i zabrali się do wytężonej pracy. Efektem są kolejne odcinki autostrady A2 oddawane do użytku co kilka dni w ostatnim czasie.

Używając popularnego idiomu, można zatem stwierdzić, że transport samochodowy znajduje się po prostu, a raczej będzie się wkrótce znajdował, na dobrej drodze. Wprawdzie oddanie do użytku A2 jest planowane na październik, jednak dzięki wprowadzeniu przez państwo polskie ustawy o przejezdności autostrada będzie użytkowana jako niedokończona.

Ustawa o przejezdności pozwala na użytkowanie dróg jeszcze przed terminem ich faktycznego ukończenia. Sporządzony specjalnie z myślą o Euro 2012 dokument działa w przypadku dróg, po których można się poruszać, ale przy których np. nie ma jeszcze wszystkich ekranów dźwiękoszczelnych czy pasów zieleni.

Być może transport samochodowy w Polsce nie będzie się już kojarzył z zacofaniem, ale z nowoczesnymi autostradami. Nie pozostaje chyba nic innego, jak przyznać wobec tego, że organizowany w rodzimych warunkach transport samochodowy znajduje się na dobrej drodze do… Europy.