80% dobrych dróg – tyle dostanie transport samochodowy

Rate this post

Znane są wyniku rankingu GDDKiA. Polski transport samochodowy dostanie do dyspozycji drogi przeważnie dobre jakościowo. Wszystkie wykryte usterki zostały dzięki rankingowi wykonawców, wyeliminowane. Przynajmniej na etapie budowy. Laboratorium Drogowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podało, że 80% badanych robót drogowych spełniało oczekiwania jakościowe badających.

W niedalekiej przyszłości rodzimy transport samochodowy prawdopodobnie doczeka się więc nawierzchni z prawdziwego zdarzenia. Ranking został wykonany na podstawie 60 tys. badań, które prowadzono w ubiegłym roku. Zestawienie oparto na procentowym wskaźniku wyników negatywnych.  GDDKiA wykonuje tego rodzaju badania także w ramach wymaganych 10% dla specyfikacji przetargów.

Dobra ocena dróg powstających w 2011 dobrze wróży dla polskiej rzeczywistości ekonomicznej. Drożny transport samochodowy to przecież gwarancja gospodarczej stabilności. W lipcu opublikowane zostanie kolejne zestawienie, stanowiące podsumowanie robót drogowych wykonywanych w pierwszych 6-ciu miesiącach bieżącego roku.

Z pewnością w ślad za podwyższaniem standardów jakości rodzimej infrastruktury drogowej pójdzie skok jakościowy na trudnym, ale fascynującym polu, jakim niewątpliwie jest transport samochodowy.